Новини та заходи

Новини та заходи

Світ Божий – як Великдень!

23 Квітня 2022

Відомо, що крім пізнавальної, естетичної, комунікативної та інших функцій, мистецтво має ще і компенсаторні та психотерапевтичні властивості, які поповнюють нестачу сил людини, дозволяють краще адаптуватися до складних умов навколишнього середовища та втішають. Тому, навіть у цей складний для України час мистецтво повинно жити та розвиватись. І в рамках виконання проекту №HUSKROUA/1702/3.1/0042 “Через мистецтво ми руйнуємо кордони”, по програмі транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» в арт-галереї «Ужгород», 14 квітня відкрилась виставка творів членів Закарпатської Організації Національної Спілки Художників України під назвою: Світ Божий – як Великдень! На виставці були представлені роботи: Микита Володимир; Данилич Тарас; Кузьма Борис; Габда Владіслав; Усік Тарас; Дідик Іван; Павлишин Володимир; Сіма-Павлишин Наталія; Свалявчик Василь; Вовчок Василь; Шете Микола; Малеш Марьяна; Кінч Віталій; Кірлик Олена; Романюк Іван; Гресько Ярослав; Митрик Марія; Корж-Радько Людмила; Громовий Олександр.

Метою проекту є розвиток культурних транскордонних зв’язків та підтримка творчості, передбачено проведення різноманітних мистецьких виставок, організація та проведення тематичних культурних подій (майстер-класів) в Україні та в Словаччині, для  популяризації закарпатських та іноземних митців у світі. 

Детальніше

Чергова художня виставка проходить в арт-галереї «Ужгород»

18 Січня 2022

Чергова художня виставка проходить в арт-галереї «Ужгород», в рамках виконання проекту №HUSKROUA/1702/3.1/0042 “Через мистецтво ми руйнуємо кордони”, по програмі транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020». 14 січня в Україні відзначається одразу декілька великих свят: Старий Новий рік, церковні свята та День пам'яті Василія Великого (в народі День Святого Василя, або просто Василя). Саме Василю і була приурочена дана виставка. На якій представлені роботи виключно «Василів». А саме: Когутич Василь, з роботами «Останній промінь сонця», «Корзо», «Люди нашого міста». Свалявчик Василь, з роботами «Зимовий перевал», «Церква с. Ростока». Вовчок Василь – «Сонячний день на Ужку», «Хустський мотив», «Осінній мотив», «Квітуча Верховина», «Лютянські полонини». Бобіта В., Габдак В., Олашин В.С., Олашин В.В., Сочка В., Филеш В.  Метою проекту є розвиток культурних транскордонних зв’язків та підтримка творчості, передбачено проведення різноманітних мистецьких виставок, організація та проведення тематичних культурних подій (майстер-класів) в Україні та в Словаччині, для  популяризації закарпатських та іноземних митців у світі.

Детальніше

Різдвяна виставка відомих закарпатських художників

04 Січня 2022

Різдвяна виставка відомих закарпатських художників проходитиме з 23 грудня 2021 року по 14 січня 2022 року в арт-галереї «Ужгород», в рамках виконання проекту №HUSKROUA/1702/3.1/0042 “Через мистецтво ми руйнуємо кордони”, по програмі транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020». Метою проекту є розвиток культурних транскордонних зв’язків та підтримка творчості, передбачено проведення різноманітних мистецьких виставок, організація та проведення тематичних культурних подій (майстер-класів) в Україні та в Словаччині, для  популяризації закарпатських та іноземних митців у світі. На виставці представлені роботи наступних авторів:

Микита Володимир; Данилич Тарас; Кузьма Борис; Габда Владіслав; Усік Тарас; Дідик Іван; Павлишин Володимир; Сіма-Павлишин Наталія; Свалявчик Василь; Вовчок Василь; Шете Микола; Малеш Марьяна; Кінч Віталій; Кірлик Олена; Романюк Іван; Гресько Ярослав; Митрик Марія; Корж-Радько Людмила; Громовий Олександр.

Детальніше

«Посилення креативних індустрій у регенерації міст для посилення Дунайського регіону «RESTART_4Danube»

03 Грудня 2021

В рамках виконання проєкту «Посилення креативних індустрій у регенерації міст для посилення Дунайського регіону «RESTART_4Danube», Дунайської транснаціональної програми ( Interreg V-B Danube – CCI 2014TC16M6TN001), до консорціуму якого входить також громадська організація «Інформаційно-інноваційний центр розвитку «НОВУМ», наприкінці вересня 2021 року відбувся навчальний візит до міста Рієка у промисловий парк «Торпедо».

 

Метою навчального візиту було представити зацікавленим сторонам та майбутнім бенефіціарам Місцевий план дій (МПД), розроблений під головною темою «Стала регенерація промислових будівель».

 

LAP Рієки намагається наблизити сучасні технології до творчої спільноти, використовуючи оновлені потужності старих промислових будівель, які нещодавно отримали нову функцію. У плані зосередиться на двох таких просторах – Промисловому парку «Торпедо» та Будинку дитини.

 

Початкові ідеї щодо LAP в Рієці походили від місцевих зацікавлених сторін та зацікавленої громадськості на семінарі, який відбувся в рамках того ж проекту в червні 2021 року, коли було наголошено, що відкритий доступ до сучасних технологій є передумовою для зростання та розвитку.

 

Рієка LAP, як уже наголошувалося, впроваджує 3D-технології на підтримку підприємницьких ініціатив та розвитку підприємницької культури в місті Рієка за допомогою двох заходів: 3D-семінар для підприємців та майбутніх підприємців під назвою «3DITion» та 3D-тренінг для дітей старших класів. школа, учасник програми міста Рієка «RInovatoRI», призначеної для розвитку підприємницьких компетенцій молоді.

 

«3DITion» — це базова освіта з 3D-технологій, призначена для підприємців та майбутніх підприємців, яка включає демонстрацію друку готової моделі чи продукту. 3D-освіта в рамках програми RInovatoRI для розвитку підприємницьких компетенцій дітей старших класів початкової школи включає 3D-майстерню в Будинку дитини та екскурсію промисловим парком «Торпедо».

 

Під час навчального візиту, що відбувся наприкінці вересня до промислового парку «Торпедо», відбулася демонстрація майстерні 3DITion.bottles.

 

У рамках демонстрації учасники відвідали 3D-лабораторії та ознайомилися зі специфікою промислових 3D-принтерів для виготовлення виробів із полімерів, металів та піску, а також зі сферою та можливостями застосування 3D-технологій у творчих та інших галузях.

 

 

 

Веб-сторінка Проекту:http://www.interreg-danube.eu/approved-projects/restart-4danube

 

Посилання на соціальні мережі проекту:

 

Детальніше

Запрошення до участі у відкритому тендері

28 Жовтня 2020

Громадська Організація «Інформаційно-інноваційний центр розвитку «НОВУМ» (Ужгород, Україна) в рамках проекту “Через мистецтво ми руйнуємо кордони” (No HUSKROUA / 1702 / 3.1 / 0042) планує закупити обладнання для облаштування приміщення для потреб муніципальної галереї та туристично-інформаційного центру в м.Ужгород (Закарпатська область, Україна) та з метою укладання контракту оголошує відкритий тендер на умовах, викладених у Повідомленні про контракт на поставку.

Постачання обладнання (облаштування приміщень для потреб муніципальної галереї та туристично-інформаційного центру) буде частково профінансоване за рахунок гранту ЄС, виділеного по проекту “Через мистецтво ми руйнуємо кордони” (No HUSKROUA / 1702 / 3.1 / 0042), який реалізується в рамках програми транскордонного співробітництва ЄІС «Угорщина - Словаччина - Румунія - Україна на 2014-2020».

Тендерне досьє доступне для завантаження на веб-сайті

 http://www.throughartweruinborders.com.ua/

Документи для завантаження

Повідомлення про контракт на поставку

Детальніше

«Покращення креативної індустрії у відроджених містах Дунайського регіону»

02 Вересеня 2020

З 1 по 2 вересня 2020 року відбулася онлайн конференція, яка стала початком міжнародного проекту «Покращення креативної індустрії у відроджених містах Дунайського регіону» (Boosting creative industries in urban regeneration for a stronger Danube region). Метою данного проекту є збагачення і відновлення Дунайського регіону. Для виконання цієї мети  учасниками конференції було окреслено таке коло завдань: 

  1. Налагодження міжнародної та міжміської співпраці.
  2. Поліпшення інструментів та механізмів управління та контролю інформаційною системою регіону.
  3. Підтримка іноваційних ідей малого і середнього бізнесу у сферіCCIs. (управління та контролю інформаційною системою).
  4. Впровадження іновацій у малий та середній бізнес для покращення їх діяльності.

В данному проекті приймає участь 25 бенефіціарів з 11 країн (України, Румунії, Німеччини, Словенії, Хорватії, Болгарії, Угорщини, Боснія і Герцеґовини, Молдови, Естонії та Австрії). Всі учасники проекту докладатимуть максимум зусиль для досягнення спілної мети, що й закладена в акронімі проекту «Перезапуск Дуная» (RESTART_4Danube).

Детальніше

Є ідеї для співпраці?