28-29 жовтня 2022 року в рамках проекту «Раннє попередження та спільна готовність до надзвичайних ситуацій на румунсько-українському кордоні – WARN» , HUSKROUA/1901/8.1/0079 («Проект») Програма транскордонного співробітництва CBC HUSKROUA ENI 2014-2020 - відбулися транскордонні навчання в Україні. Не зважаючи на російську агресію та війнув Україні, на заході були присутні також партнери з Румунії.
Детальніше
Після великої кількості схвальних відгуків і побажань від учасників ворк-шопу «Робота з акрилом», 26.11.2022 року, в рамках виконання проекту №HUSKROUA/1702/3.1/0042 “Через мистецтво ми руйнуємо кордони”, по програмі транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» був проведений ворк-шоп «Паперова аплікація».
Детальніше
Привіт! Хочемо тобі розповісти про результати проведення навчального тренінгу «Креативне і міське управління», який відбувся 15 вересня 2022 року у місті Бухарест (онлайн), в рамках проекту «Посилення креативних індустрій у регенерації міст для посилення Дунайського регіону «RESTART_4Danube».
Детальніше
Серед мальовничих карпатських гір, в рамках виконання проекту №HUSKROUA/1702/3.1/0042 “Через мистецтво ми руйнуємо кордони”, по програмі транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» в період з 8 по 14 серпня 2022 року був проведений художній пленер. Компанія відомих та невгамовних художників вирушила в селі Пилипець, Закарпатської області. Надихатися і надихати.
Метою проекту є розвиток культурних транскордонних зв’язків та підтримка творчості, передбачено проведення різноманітних мистецьких виставок, організація та проведення тематичних культурних подій (майстер-класів) в Україні та в Словаччині, для популяризації закарпатських та іноземних митців у світі.
Головна мета заходу – розвиток та промоція мистецтва в Закарпатській області, підтримка майстрів області, які у своїх художніх роботах увіковічують неповторну красу та велич Карпат, сприяють підвищенню іміджу та утвердженню нашого краю у розвитку культурного потенціалу.
Учасниками пленеру стали:
Свалявчик Василь – народний художник України
Вовчок Васить – заслужений художник України
Кондратюк Олена – заслужений художник України
Одарка Долгош – заслужений діяч мистецтв України
Чепинець Віктор, Кирлик Світлана, Оксана Ядчук-Мачинська, Володимир Глеба (члени національної спілки художників України).
Привіт, любий читачу, наш Проєкт «Посилення креативних індустрій у регенерації міст для посилення Дунайського регіону «RESTART_4Danube», партнером якого є «Інформаційно-інноваційний центр розвитку «НОВУМ» працює над шостим (фінальним) періодом реалізації.
Детальніше
В рамках реалізації Проекту «Раннє попередження та готовність до надзвичайних ситуацій на румунсько-українському кордоні» що співфінансується програмою ЄІС ТКС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2014-2020, 17-18 червня 2022 року відбулись практичні навчання добровольців, які вже незабаром поповнять ряди підрозділів місцевих пожежних команд Берегівського району.
Добровольці в рамках навчання, пройшли курс спеціальної підготовки. В цілому, після реалізації проекту буде підготовлено та навчено 9 добровольчих команд (принаймні 90 осіб) у сфері надання першої допомоги, рятувально пошукових заходів з використання інструментів геолокації (GPS), використання спеціальних альпійських технік для рятувальних операцій та можливість надання допомоги та скоординовах дій у разі повені.
Команда проекту «Посилення креативних індустрій у регенерації міст для посилення Дунайського регіону «RESTART_4Danube» 31 травня долучилась до тренінгу «Творчість і міське управління», який проходив у м. Тузла (Боснія та Герцеговина). Захід проходив в рамках даного проекту, за участі міжнародних спікерів, фахівців та урбаністів. Організатор івенту - Асоціація розвитку NERDA, місто Тузла, Боснія та Герцеговина.
Під час заходу учасники дізнались, як за допомогою творчості та креативності можна впливати на міське управління, познайомились з успішними практиками данної галузі, мали змогу поспілкуватися зі спікерами та обмінятися думками та ідеями.
Детальніше
Команда проекту «Посилення креативних індустрій у регенерації міст для посилення Дунайського регіону «RESTART_4Danube» 18 травня долучилась до тренінгу «Управління міськими інноваціями», який проходив у м. Бухарест (Румунія). Захід проходив в рамках даного проекту, за участі міжнародних спікерів, фахівців та урбаністів. Організатор івенту - Університет ПОЛІТЕХНІКА у місті Бухарест, Румунія.
Детальніше
Відомо, що крім пізнавальної, естетичної, комунікативної та інших функцій, мистецтво має ще і компенсаторні та психотерапевтичні властивості, які поповнюють нестачу сил людини, дозволяють краще адаптуватися до складних умов навколишнього середовища та втішають. Тому, навіть у цей складний для України час мистецтво повинно жити та розвиватись. І в рамках виконання проекту №HUSKROUA/1702/3.1/0042 “Через мистецтво ми руйнуємо кордони”, по програмі транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» в арт-галереї «Ужгород», 14 квітня відкрилась виставка творів членів Закарпатської Організації Національної Спілки Художників України під назвою: Світ Божий – як Великдень! На виставці були представлені роботи: Микита Володимир; Данилич Тарас; Кузьма Борис; Габда Владіслав; Усік Тарас; Дідик Іван; Павлишин Володимир; Сіма-Павлишин Наталія; Свалявчик Василь; Вовчок Василь; Шете Микола; Малеш Марьяна; Кінч Віталій; Кірлик Олена; Романюк Іван; Гресько Ярослав; Митрик Марія; Корж-Радько Людмила; Громовий Олександр.
Метою проекту є розвиток культурних транскордонних зв’язків та підтримка творчості, передбачено проведення різноманітних мистецьких виставок, організація та проведення тематичних культурних подій (майстер-класів) в Україні та в Словаччині, для популяризації закарпатських та іноземних митців у світі.
З новими силами продовжуємо реалізацію проєкту "RESTART_4Danube Boosting cREative induSTries in urbAn Regeneration for a stronger Danube region"
Сьогодні відбулась робоча зустріч з партнерами з Німеччини - Steinbeis 2i GmbH щодо подальших планів, організацій спільних івентів та багато іншого. Дякуємо нашим колегам за професіоналізм, обмін досвідом, рекомендації та підтримку.
Далі найцікавіше!
Чергова художня виставка проходить в арт-галереї «Ужгород», в рамках виконання проекту №HUSKROUA/1702/3.1/0042 “Через мистецтво ми руйнуємо кордони”, по програмі транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020». 14 січня в Україні відзначається одразу декілька великих свят: Старий Новий рік, церковні свята та День пам'яті Василія Великого (в народі День Святого Василя, або просто Василя). Саме Василю і була приурочена дана виставка. На якій представлені роботи виключно «Василів». А саме: Когутич Василь, з роботами «Останній промінь сонця», «Корзо», «Люди нашого міста». Свалявчик Василь, з роботами «Зимовий перевал», «Церква с. Ростока». Вовчок Василь – «Сонячний день на Ужку», «Хустський мотив», «Осінній мотив», «Квітуча Верховина», «Лютянські полонини». Бобіта В., Габдак В., Олашин В.С., Олашин В.В., Сочка В., Филеш В. Метою проекту є розвиток культурних транскордонних зв’язків та підтримка творчості, передбачено проведення різноманітних мистецьких виставок, організація та проведення тематичних культурних подій (майстер-класів) в Україні та в Словаччині, для популяризації закарпатських та іноземних митців у світі.
Різдвяна виставка відомих закарпатських художників проходитиме з 23 грудня 2021 року по 14 січня 2022 року в арт-галереї «Ужгород», в рамках виконання проекту №HUSKROUA/1702/3.1/0042 “Через мистецтво ми руйнуємо кордони”, по програмі транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020». Метою проекту є розвиток культурних транскордонних зв’язків та підтримка творчості, передбачено проведення різноманітних мистецьких виставок, організація та проведення тематичних культурних подій (майстер-класів) в Україні та в Словаччині, для популяризації закарпатських та іноземних митців у світі. На виставці представлені роботи наступних авторів:
Микита Володимир; Данилич Тарас; Кузьма Борис; Габда Владіслав; Усік Тарас; Дідик Іван; Павлишин Володимир; Сіма-Павлишин Наталія; Свалявчик Василь; Вовчок Василь; Шете Микола; Малеш Марьяна; Кінч Віталій; Кірлик Олена; Романюк Іван; Гресько Ярослав; Митрик Марія; Корж-Радько Людмила; Громовий Олександр.
З 10 по 21 грудня у в арт-галереї «Ужгород», в рамках виконання проекту №HUSKROUA/1702/3.1/0042 “Через мистецтво ми руйнуємо кордони”, по програмі транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020», проходить виставка відомих закарпатських скульпторів. Метою проекту є розвиток культурних транскордонних зв’язків та підтримка творчості, передбачено проведення різноманітних мистецьких виставок, організація та проведення тематичних культурних подій (майстер-класів) в Україні та в Словаччині, для популяризації закарпатських та іноземних митців у світі.
В рамках виконання проєкту «Посилення креативних індустрій у регенерації міст для посилення Дунайського регіону «RESTART_4Danube», Дунайської транснаціональної програми ( Interreg V-B Danube – CCI 2014TC16M6TN001), до консорціуму якого входить також громадська організація «Інформаційно-інноваційний центр розвитку «НОВУМ», наприкінці вересня 2021 року відбувся навчальний візит до міста Рієка у промисловий парк «Торпедо».
Метою навчального візиту було представити зацікавленим сторонам та майбутнім бенефіціарам Місцевий план дій (МПД), розроблений під головною темою «Стала регенерація промислових будівель».
LAP Рієки намагається наблизити сучасні технології до творчої спільноти, використовуючи оновлені потужності старих промислових будівель, які нещодавно отримали нову функцію. У плані зосередиться на двох таких просторах – Промисловому парку «Торпедо» та Будинку дитини.
Початкові ідеї щодо LAP в Рієці походили від місцевих зацікавлених сторін та зацікавленої громадськості на семінарі, який відбувся в рамках того ж проекту в червні 2021 року, коли було наголошено, що відкритий доступ до сучасних технологій є передумовою для зростання та розвитку.
Рієка LAP, як уже наголошувалося, впроваджує 3D-технології на підтримку підприємницьких ініціатив та розвитку підприємницької культури в місті Рієка за допомогою двох заходів: 3D-семінар для підприємців та майбутніх підприємців під назвою «3DITion» та 3D-тренінг для дітей старших класів. школа, учасник програми міста Рієка «RInovatoRI», призначеної для розвитку підприємницьких компетенцій молоді.
«3DITion» — це базова освіта з 3D-технологій, призначена для підприємців та майбутніх підприємців, яка включає демонстрацію друку готової моделі чи продукту. 3D-освіта в рамках програми RInovatoRI для розвитку підприємницьких компетенцій дітей старших класів початкової школи включає 3D-майстерню в Будинку дитини та екскурсію промисловим парком «Торпедо».
Під час навчального візиту, що відбувся наприкінці вересня до промислового парку «Торпедо», відбулася демонстрація майстерні 3DITion.bottles.
У рамках демонстрації учасники відвідали 3D-лабораторії та ознайомилися зі специфікою промислових 3D-принтерів для виготовлення виробів із полімерів, металів та піску, а також зі сферою та можливостями застосування 3D-технологій у творчих та інших галузях.
Веб-сторінка Проекту:http://www.interreg-danube.eu/approved-projects/restart-4danube
Посилання на соціальні мережі проекту:
Детальніше
Є ідеї для співпраці?