На фінішній прямій

На фінішній прямій

Привіт, любий читачу, наш Проєкт «Посилення креативних індустрій у регенерації міст для посилення Дунайського регіону «RESTART_4Danube», партнером якого є «Інформаційно-інноваційний центр розвитку «НОВУМ» працює над шостим (фінальним) періодом реалізації. Озираючись назад, згадуємо весь пройдений шлях, партнерів, які стали друзями та підтримкою у важкі часи, особливо під час повномасштабного вторгнення рф на територію рідної України,                 з якими викликами стискались на шляху імплементації, що долали, бачили, організовували.

Команду «НОВУМ» переповнює гордість та безмежна вдячність за пройдений шлях. Дозвольте поділитись з вами нещодавними досягненнями.

«Посилення креативних індустрій у регенерації міст для посилення Дунайського регіону «RESTART_4Danube» в рамках Дунайської Транснаціональної Програми стартував у липні 2020 року як амбітна ініціатива, спрямовану на сучасну міську політику в галузі культурних і творчих індустрій Дунайського регіону. Проєкт об’єднує консорціум із 25 партнерів з 11 країн. Партнерство підтримує основну мету проєкту: покращити рамкові умови та інструменти політики шляхом підтримки регіональної та місцевої стратегії спеціалізації S3 для нової моделі відродження міст із залученням культурно-креативних індустрій. Проєкт включає партнерство чотирьох спіралей для розробки нових типів управління та державної політики за допомогою інноваційного підходу, що поєднує тандеми та міста-послідовники. Співпраця 11 органів державної влади, 7 компаній і організацій підтримки бізнесу, 4 вищих навчальних закладів і науково-дослідних установ і 3 учасників громадянського суспільства має на меті значно покращити транснаціональну та інституційну співпрацю, посилити розбудову потенціалу.

Країни-учасниці RESTART_4Danube – Румунія, Німеччина, Словенія, Хорватія, Болгарія, Австрія, Угорщина, Боснія і Герцеговина, Молдова, Україна, Сербія та Естонія. Необхідність проєкту випливає з 2 основних існуючих проблем:

1) Відсутність транснаціональної співпраці та координації на інституційному рівні, що перешкоджає науково-дослідному потенціалу Дунайського регіону;

2) Недостатня здатність адаптуватися до потреб інновацій.

Успіх проєкту тісно пов’язаний з підвищенням обізнаності бенефіціарів та зацікавлених сторін про нещодавно розроблені політичні документи, а також з консультуванням їхніх думок з цього питання. Поточне втручання посилається на результат показнику Проєкту D.T1.2.2 «Організація семінарів із політичного навчання послідовників», що відповідає робочу пакету WP T1 «Розмежування статус-кво та покращення базових умов у творчому відродженні міст», Діяльність активності A.T1.2 «Політика та діалог із зацікавленими сторонами».

 

Мета активності A.T.3.2 полягала в тому, щоб розробити програму з розбудови потенціалу, яка містила б навчальний інструментарій із 2 модулів: управління міськими інноваціями та креативне і міське управління. A.T.3.2 охоплював 18 місяців (M13-M30). Керівник діяльності - Хорватська господарська палата відповідав за підготовку навчального модуля та проведення 3 навчальних сесій у Враці, Новій Гориці та Бухаресті, де наша організація «НОВУМ» відповідала за підготовку навчального модуля «Креативне і міське управління» та проведення 3 навчальних сесій  в місті Тузла (Боснія та Герцеговина), Філлах (Австрія) та Ужгород (Україна).

Всі партнери проєкту та асоційовані партнери були присутні на всіх тренінгах. За допомогою цього навчального інструментарію RESTART_4Danube прагне підтримувати м’які інвестиції в креативні та культурні індустрії (навички та тренінги), розглядаючи такі теми, як нові бізнес-моделі, креативність та інновації, оцифрування та творче партнерство з іншими секторами, які є ключовими для креативних та культурних індустрій. .

Організація тренінгів для послідовників у рамках діяльності A.T3.2 «Тренінги» залучила широкий спектр місцевих зацікавлених сторін, пов’язаних із проєктною діяльністю, щоб розпочати розбудову місцевих креативних екосистем. У період з травня по вересень 2022 року було організовано серію з 2 тренінгів для послідовників у містах-підписниках Тузла (Боснія і Герцеговина) та Філлах (Австрія). Наразі триває підготовка до фінального навчального модулю «Креативне і міське управління», який відбудеться 15 вересня 2022 у місті Бухарест (Румунія). На жаль, Інформаційний центр інновацій та розвитку «НОВУМ» не має можливості організувати останній тренінг в Ужгороді (Україна) через повномасштабне вторгнення рф на територію України. Відповідальність за організацію тренінгу в Бухаресті взяв на себе головний партнер проекту – Політехнічний університет м. Бухарест.

Світлини з тренінгу «Креативне і міське управління» у місті Тузла (Боснія і Герцеговина), 31 травня, 2022 рік.

Світлини з тренінгу «Креативне і міське управління» у місті Філлах (Австрія), 22 червня, 2022 рік.

Є ідеї для співпраці?